Бензин уже коштує майже 6 гривень за літр

Бензин уже коштує майже 6 гривень за літр

Дмитро ДУБЕНСЬКИЙ (Хрещатик, № 28, 6 березня 2009)

За минулий тиждень найпопулярніша марка бензину А-95 в столиці подорожчала на 10 копійок. З початку року середні ціни на бензин цієї марки вже зросли на 15 %. Утім, за прогнозами експертів, пальне може здорожчати ще на 20-30 % уже найближчим часом. На традиційне сезонне підняття вартості пального, на динаміку цін може вплинути чергове підняття акцизу на нафтопродукти, ініційоване урядом. В Антимонопольному комітеті України (АМКУ) вважають, що бензин має коштувати на 1 гривню дешевше, через що проти окремих гравців ринку розпочато розслідування.

 

Слабка гривня вдарила по нафтотрейдерам

 

Наразі в столиці літр бензину марки А-95 коштує вже 5,75 гривні. Це на 0,1 грн більше, ніж тиждень тому. А з початку року середня ціна найпопулярнішої марки бензину вже зросла на 15 %, з 4,95 грн/1л станом на 1.01.2009. Продовжують зростати й ціни на інші марки пального. Так, у порівнянні з цінами січня, бензин марки А-76 подорожчав майже на 0,8 грн/1л (з 4,45 станом на 1.01.09 до 5,24 станом на 5.03.09.), бензин марки А-92 підскочив у ціні на 0,8 грн у порівнянні з ціною на початку року, й нині на столичних АЗС він коштує 5,55 грн/1л. Не оминуло зростання цін і дизельне пальне. Так з початку року ДП вже подорожчало на 0,3 грн/1л і наразі коштує 5,75 грн/1л.

 

Однією з головних причин зростання цін на нафтопродукти експерти називають девальвацію гривні. Адже на світових торговельних майданчиках нафтопродукти дешевшають. "Протягом року ціни на нафту в світі зменшувалися, однак в Україні ми маємо таку особливість, як стабільність національної валюти. Наскільки це зростання є адекватним, має встановити Антимонопольний комітет. Однак ніякої змови нафтотрейдерів на ринку немає",- сказав "Хрещатику" директор енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимир Саприкін. За його словами, ціни на бензин, можливо, зростатимуть і надалі в зв'язку з знеціненням гривні (з літа минулого року гривня знецінилася вже майже на 80 %.- "Хрещатик"). Оскільки в усіх контрактах із постачання нафти на внутрішній ринок ціну на нафтопродукти номіновано в доларах, послаблення гривні неминуче позначається і на кінцевих роздрібних цінах. "Крім того, наразі виникають труднощі у нафтотрейдерів за відсутності банківських кредитів",- сказав Володимир Саприкін. Утім, на його переконання, наразі не можна вдаватися до прогнозів, якою буде ціна на пальне в короткостроковій перспективі, адже ціноутворення визначатимуть кількома чинниками.

 

За словами спеціально Уповноваженого з питань євразійського нафтотранспортного коридору Олександра Тодійчука, різкого зростання цін на пальне навесні цього року не очікують. "Криза буде активно впливати на купівельну спроможність споживачів, і через кризовий рік традиційного зростання цін на пальне у весняно-літній період не очікується, тож динаміка цін на ринку буде наближеною до стабільності",- сказав він "Хрещатику". Разом із тим, за словами Олександра Тодійчука, однією з найактуальніших проблем нафтотрейдерів наразі є відсутність кредитування, тоді як усі поставки нафтопродуктів на внутрішній ринок відбуваються за кредитними схемами. "Бентежить інше, чому в Україні ціни на бензин вже європейські, а якість пального залишається вкрай низькою?" - обурюється Олександр Тодійчук.

 

На думку заступника директора компанії "Петролеум монітор" Павла Діденка, не без того, що за підсумками року бензин у столиці може подорожчати ще на 10-20 %, адже наприкінці минулого року парламент ухвалив закон про підвищення акцизу на бензин. А з 1 березня 2009 року Росія підвищила на 15 % мито на нафту.

 

Однак, на думку виконувача обов’язків голови Антимонопольного комітету України Олександра Мельниченка, наразі роздрібні ціни на пальне завищено в межах 0,4-1 грн/1 л. Наразі АМКУ проводить розслідування щодо ЗАТ "Лукойл-Україна", ЗАТ "Ліник" та ЗАТ "Укртатнафта", але гарантій швидкого розв’язання цієї проблеми немає. Тож ціни на пальне, які мінімум, залишатимуться на такому рівні.

Київ створить мережу комунальних АЗС

 

Як повідомляв "Хрещатик" раніше, міська влада ініціювала створення муніципальних автозаправних станцій на базі комунальних підприємств. І наразі відбувається вся відповідна підготовча робота для того, щоб до кінця нинішнього року вже можна було ввести в експлуатацію перші комунальні АЗС. Як повідомила "Хрещатику" заступник голови Київської міської держадміністрації Людмила Денисюк, наразі тривають переговори та укладають договори про створення спільних підприємств, які займатимуться безпосередньо АЗС. "Ми розуміємо, що бюджет міста потрібно наповнювати коштами, і одночасно відпрацьовували ідею залучення інвестицій бізнесу до створення спільних підприємств на базі комунальних. Адже багато з них є збитковими і їх потрібно реанімувати, аби вони працювали на добробут киян",- зазначила Людмила Денисюк. Отже, виходячи на роздрібний ринок столиці, міська влада зможе здешевити пальне для кінцевих споживачів.

09-03-2009

Ціни на пальне АЗС WOG

Час роботи
Пн. - Пт. 8:00 - 15:00

кс: (096) 356-00-00
life: (093) 560-03-05

м. Київ, вул. І. Федорова, 31
Схема проїзду

Установка ГБО - газ на авто. «GasAuto» г. Киев ул. Щусева, д.35а Украина